piątek, 18 stycznia 2008

Wzrost cen energii elektrycznej

... a jednak - Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Mariusz Swora, zatwierdził cenniki na energię elektryczną. Tym samym nastąpi wzrost cen energii elektrycznej średnio o 12 procent już od 1 lutego 2008 r. Jest to dość drastyczny wzrost, co moim zdaniem lawinowo pociągnie za sobą podwyżki innych usług czy produktów. Wkrótce się przekonamy. Ale trzeba też popatrzeć z drugiej strony. Budowa nowych jednostek wytwórczych w Polsce, limity CO2, produkcja energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych - to musi kosztować. Musi niestety kosztować nas wszystkich :-(

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Nie musi nastąpić wzrost cen energii.
Ogólnoludzkie kłopoty energetyczne można zlikwidować. Energię można tworzyć. Na przeszkodzie stoi fanatyczna wiara polskich i nie tylko polskich naukowców , w dogmat fizyki nazywany prawem zachowania energii. Ten dogmat można doświadczalnie unieważnić i jednocześnie także doświadczalnie można udowodnić , że energię można tworzyć. Wystarczy znaleźć stronę z opisem podstawowego doświadczenia
http://www.nets.pl/~metozor/polpar.html

i zapoznać się z kilkoma bardzo wyraźnymi obrazkami. Naukowcy nie chcą wykonać tego prostego doświadczenia, gdyż pozytywny jego wynik nie byłby zgodny z w / w. dogmatem o energii. Cała trudność polega na dobraniu do wagi dwu szalkowej, odpowiednich ciężarów, q: G; Q; / G = Q / które będą zdolne do wywołania ustawień szalek jak na kolejnych obrazkach. / Mnie się to udaje od 1980 r /
Proponuję następujące postępowanie: osoba wskazana przez odpowiedniego adresata zakupuje taką wagę w jakimś sklepie ze starociami. Adresat poleca wykonać takie doświadczenie osobie, która nie będzie powiadomiona o celu przeprowadzenia doświadczenia. Następnie należy zaprosić jakiemuś naukowca i pokazać mu komplet tych obrazków.
Prawdopodobnie ten naukowiec będzie twierdzić , że ostatni obrazek jest fałszem. Należy przeprowadzić doświadczenia w jego obecności i zapytać go co on o tym sądzi. Jeżeli doświadczenie wzbudzi jego zainteresowanie, należy podać mu mój adres i zaproponować nawiązanie kontaktu z moją osobą. Proponuję powyżej opisane postępowanie przeprowadzić z innymi naukowcami. Ciąg dalszy tego dziecinnie prostego eksperymentu wygląda jak poniżej:
www.nets.pl/~metozor/prolog_metoz.html

Zygmunt Orłowski
metoz@wp.pl

Wybudowany model może mieć znaczną wartość muzealną wyrażoną w walucie, jeżeli wykonawca zdoła nakłonić naukowców do zapoznania się z tym modelem.

Anonimowy pisze...

ENERGIA elektryczna drożeje i będzie drożeć.
Pewien zawodowy naukowiec , autentyczny dr inż. B.G. z Instytutu Maszyn Przepływowych P.A.N. w Gdańsku i stały członek kierownictwa Gdańskiego Towarzystwa Naukowego w Gdańsku , aż 106 dób wpatrywał się w obrazki 1, 2 , 3, 4 .
W rozmowie telefonicznej w dn. 17 września 2007 wyznał mi, że zachowanie się zwykłej, dwu szalkowej wagi ukazanej na obrazku nr 4 jest dla niego niezrozumiałe, nie jest opisane w literaturze naukowej, jest fałszem i dlatego zrezygnował z rozpatrywania całego zagadnienia. Odpowiedziałem , że posiadam taką wagę, która tak się zachowuje. Radził wyrzucić moją wagę do śmietnika. Taką wagę można kupić w sklepie ze starociami. Można było przeprowadzić eksperyment w moim mieszkaniu. Nie odpowiadała mu moja waga, ponieważ nadawała się tylko do wyrzucenia na śmietnik.
Cała trudność związana z tym eksperymentem polega na dobraniu odpowiednich ciężarów: jeden mały ciężar " q" i dwa duże, równe sobie ciężary "Q" . Mały ciężar należy położyć na prawej szalce. Gdy prawa szalka dosięgnie nieruchomego elementu wagi, należy na prawej szalce położyć jeden z dwu dużych ciężarów a na lewej szale drugi duży ciężar. Dźwignia wagi zmieni swój kąt wychylenia na mniejszy. To znaczy, że prawa szalka uniesie się nad prawym nieruchomym elementem wagi .
Na obrazkach 05, 06; 07, 08; 09 jest ukazane podobne doświadczenie już z podanymi przykładowymi ciężarami. Te obrazki 05, 06. 07, 08, 09 nie zostały zauważone przez dr inż. B.G.
Opis doświadczenia z odręcznie wykonanym rysunkiem i opis zachowania się modelu udowadniający, że możliwym jest wielokrotne wykonanie cyklu prostowanie bywał przesyłany od 1980 r uczelniom technicznym, instytucjom naukowym itp.
Pierwszy raz zgłosiłem mój pomysł do Instytutu Maszyn Przepływowych w Gdańsku .Po kilku tygodniach otrzymałem odpowiedź gdzie trzykrotnie zapewniano mnie, że opisywany przeze mnie rezultat nie jest zgodny z prawem zachowania energii. Dołączony był nawet dowód matematyczny na cała stronę A 4 .
Nikt nie zażądał pokazania modelu w celu sprawdzenia przebiegu doświadczenia. Pisemne odpowiedzi, czasem poparte matematycznymi wywodami zapewniały, że opisywane przeze mnie zachowanie się wspomnianego modelu jest niemożliwe, ponieważ byłoby to sprzeczne z dogmatem fizyki o nazwie : "PRAWO ZACHOWANIA ENERGII".
Nie zauważano, że cykl prostowanie jest zgodny z prawem Pascal ‘a , na które powoływałem się.
Załącznik : http://www.nets.pl/~metozor/prolog_metoz.html do niniejszego pisma , ukazuje bardzo proste, wręcz prymitywne i niekosztowne urządzenie oraz zgodny z logiką sposób wykonania eksperymentu, który na pewno unieważni pisemne opinie naukowców. Fizyka opiera się na doświadczeniach. Tu dogmat jest ważniejszy od doświadczenia .

Z obrazkowego opisu a także z obserwacji eksperymentu wynika , że:

1/ wysokość słupa cieczy INICJATORA posiada znaczący , proporcjonalny wpływ na wielkość momentu prostującego dźwigni równoramiennej REALIZATORA. Obrazek 13.

2/ wielkość REALIZATORA także ma znaczący , proporcjonalny wpływ na wielkość momentu prostującego DŹWIGNI RÓWNORAMIENNEJ REALIZATORA. Obrazek 13.

3/ wykonanie cyklu "prostowanie" modelu maszyny METOZ jest możliwe, mimo, że nie jest zgodne z prawem zachowania energii.
Wniosek z eksperymentu przedstawionego na obrazkach jest następujący:

"ENERGIĘ MOŻNA TWORZYĆ"
ponieważ " PRAWO ZACHOWANIA ENERGII " toleruje przebieg tworzenia energii, przy pomocy prawa Pascal ‘ a.
*******************************************************************
Fanatyczna wiara naukowców w uniwersalność prawa zachowania energii , bardzo skutecznie uniemożliwia powtórzenie eksperymentu ukazanego na załączonych obrazkach.
Zwracam uwagę , że ten opisany na załączniku eksperyment służy tylko do udowodnienia , że realizacja cyklu PROSTOWANIE jest niepodważalnym , bardzo pożytecznym i łatwym do sprawdzenia faktem, który można wykorzystać w maszynie METOZ zdolnej do produkcji czystej i taniej energii elektrycznej.
ENERGIA ELEKTRYCZNA MOŻE BYĆ BARDZO TANIA.
Czytelniku!!! Jeżeli nie chcesz drogiej energii elektrycznej i nie chcesz ocieplenia KLIMATU ZIEMI a posiadasz taką wagę dwu-szalkową ukazaną na obrazku nr 1 , przeprowadź doświadczenie ukazane na obrazkach 01, 02, 03, 04 . Opis doświadczenia wyślij na adres:
akademia@pan.pl
Pokaż ten eksperyment znajomym . Namów ich aby przeprowadzili takie doświadczenie a jego opis wysłali także na adres :
akademia@pan.pl
Na ten adres wysłałem podobny w treści list.
Może ktoś się zainteresuje tym tematem . Może energia elektryczna zacznie tanieć.
metozor@nets.pl
Orłowski Zygmunt.
P.S. Udzielam wyczerpujących informacji na w/w temat

Anonimowy pisze...

Do Polski należy wyszukać w świecie i importować do Polski ludzi podobnych do niżej wymienionych.
**********************************
Do wiadomości.
Podaję poniżej nazwiska twórców cudów gospodarczych Stanów Zjednoczonych:
****************************************************************************************************
1/ Wright Orwille i jego brat Wright Willbur / zawód : NAPRAWIACZE ROWERÓW / ZBUDOWALI PIERWSZY NA ŚWIECIE SAMOLOT / i udowodnili w 1903 r , że możliwym jest kontrolowane latanie w powietrzu przy pomocy urządzenia cięższego od powietrza. W tamtych czasach panował naukowy dogmat , że w powietrzu może unosić się tylko konstrukcja lżejsza od powietrza.
***************************************************************************************************
2/ Samuel Morse /1791 – 1872 / zawód : ARTYSTA / . Budowniczy pierwszego na świecie APARATU I SYSTEMU TELEGRAFICZNEGO , który w 1843 r umożliwił graficzny kontakt pomiędzy Baltimore i Washington.
***************************************************************************************************
3/ Edison Thomas, Alva / 1847 – 1931 / zawód : SPRZEDAWCA GAZET /, wynalazca ELEKTRYCZNEJ LAMPY i wielu innych ELEKTRYCZNYCH URZĄDZEŃ .
***************************************************************************************************
4/ Disney Walt /1901- 1966 / zawód : KIEROWCA AMBULANSU / Twórca FIMÓW RYSUNKOWYCH DLA DZIECI. Budowniczy Disneyland w Kaliforni i DisneyWorld na Floridzie.
****************************************************************************************************
5/ Henry Ford / 1863 – 1947 / / zawód : ROLNIK I MECHANIK / Wykonał w 1893 r PIERWSZY SAMOCHÓD NAPĘDZANY BENZYNĄ i PIERWSZY TRAKTOR DLA ROLNICTWA W 1915 . Twórca ‘’ Ford Motor Company ‘’ w Detroit gdzie zastosował pierwszą na świecie TAŚMOWĄ PRODUKCJE SAMOCHODÓW.
****************************************************************************************************
6/ Aleksander Graham Bell Aleksander / 1847 – 1922 / zawód : NAUCZYCIEL MUZYKI / WYNALAZCA TELEFONU.
TWÓRCA ” Bell System of Telefon Company. ”
****************************************************************************************************
To oni zbudowali potęgę gospodarczą i militarną o nazwie:
STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI PÓŁNOCNEJ.
**********************************

Anonimowy pisze...

Odpowiedzi sa bardzo proste: ten sam maly ciezar q wywoluje mniejsza roznice poziomow przy dodatkowych ciezarach G i Q poniewaz ciezary te wywoluja wieksze tarcie we wszystkich przegubach wagi. Przy dostatecznie duzych ciezarach G i Q tarcie bedzie tak duze ze maly ciezar wogole go nie pokona (o ile wczesniej nie zniszczymy wagi). Obrazki ze slupami wody tez nie sa zadnym odkryciem - juz Archimedes odkryl ze cisnienie nie zalezy od objetosci tylko od wysokosci slupa wody.

Anonimowy pisze...

anonimowy pisze.../ odpowiedź/
Przy przeprowadzaniu opisanego doświadczernia z wagą dwuszalkową można posłużyć się dwoma szkalankami wypełnionymi wodą do połowy wysokości. Należy wytarować wagę i dolewać do prawej szkalnki wodę. W ten sposób można osiągnąc zamierzone wychylenie dźwigni wagi.

Anonimowy pisze...

Zapytano pewnego razu Einsteina, w jaki sposób pojawiają się odkrycia, które przeobrażają świat. Wielki fizyk odpowiedział:
- Bardzo prosto. Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie.

Anonimowy pisze...

Cykl „prostowanie” maszyny METOZ przy pomocy prawa Pascal’a.
Uproszczona wersja prawa Pascal’a:
CIŚNIENIE ZEWNĘTRZNE WYWIERANE NA CIECZ ZNAJDUJĄCĄ SIĘ W NACZYNIU ZAMKNIĘTYM ROZCHODZI SIĘ JEDNAKOWO WE WSZYSTKICH KIERUNKACH.
Proponuję wydrukować : http://www.nets.pl/~metozor/prolog_metoz.html
lub : http://metozor.nets.pl/prolog_metoz.html
Obrazki przedstawiają model, który jest dowodem, że przy pomocy prawa Pascal’a można tworzyć energię i unieważnić t.zw. „ prawo zachowania energii.”
**************************************************************************.
„Realizator” jest szczelnie zamkniętym , napełnionym wodą, zbiornikiem , zamontowanym na pospolitej wadze dwuszalkowej. Dno zbiornika to elastyczna, nieprzemakalna tkanima ułożona na obydwu szalkach. Na górnej pokrywie zbiornika zainstalowany jest za pośrednictwem trójdrożnego zaworu, „ inicjator ”. Inicjator jest metalową rurką o długości 200 cm. Powierzchnia otworu rurki = 1 cm. W inicjatorze jest słup wody = 100cm
Cykl „ WYCHYLENIE ”
Jednorazowe napełnienie wodą „ realizatora ” do poziomu górnej pokrywy, wywołuje maksymalne wychylenie dźwigni wagi np na prawą stronę modelu.
***************************************************************************
Moment obrotowy prawej części dźwigni / mimo skracania się ramienia dźwigni / WZRASTA, ponieważ szalka jest obciążana powiększającym się słupem wody. Prawa szalka dąży do zna-lezienia się w dolnym martwym punkcie. Następuje to gdy prawe zakończenie dźwigni napotka próg zamontowany na stałe w opisywanej wadze.
**************************************************************************
Moment obrotowy lewej części dźwigni , / mimo wzrostu długości ramięnia dźwigni / MALEJE
ponieważ lewa szalka jest obciążona niskim słupem wody. Lewa szalka nie dotyka pokrywy zbiornika.
***************************************************************************
Cykl „ PROSTOWANIE ”
Dla napełnienia wodą pionowej rurki „ inicjatora” do wysokości 100 cm konieczne jest wykonanie jednorazowej pracy, której wielkość można pominąć. Woda ta jest stałym elementem
modelu.
**************************************************************************
Połączenie / przy pomocy kurka trójdrożnego / słupa wody ” inicjatora „ z wodą znajdującą się w zbiorniku, wywołuje zgodnie z prawem Pascala , ciśnienie hydrostatyczne = 100 G na każdy cm2 każdej ścianki zbiornika a także powierzchnię każdej szalki . Każda szalka ma powierzchnię = 100 cm 2
Powstała następująca sytuacja: lewa i prawa szalka otrzymały identyczne naciski pochodzące od słupa wody „ inicjatora”.
Lewa szalka o powierzchni 100 cm2 znalazła się pod naciskiem 100 cm słupa wody. 100cm2 x 100 G = 10 000 g . = 10 kG. ale ponieważ posiada dłuższe ramię dźwigni , posiada większy moment obrotowy.
Prawa szalka o powierzchni 100 cm2 znalazła się pod naciskiem 100 cm słupa wody. 100 cm2 x 100 G = 10 000 g = 10 kG ale ponieważ posiada posiada krótsze ramię , posiada mniejszy moment obrotowy.
W tej sytuacji dźwignia wagi dąży do uzyskania położenia poziomego i uzyskuje takie położenie. Momenty obrotowe poziomo ustawionej dźwigni są teraz jednakowe.
Ponowny cykl „ WYCHYLENIE” można wywołać ustawiając kurek trójdrożny w taki sposób aby odciąć wodę „realizatora” od wody w zbiorniku. Realizator należy połączyć z wolną atmosferą Ciśnienie wody w zbiorniku zostanie zlikwidowane. . Pojawi się cykl „wychylenie”.
***************************************************************************
Aby wywolać cykl „ prostowanie ” należy przy pomocy kurka trójdrożnego połączyć słup wody „inicjatora” z wodą w zbiorniku. Woda w zbiorniku uzyska ciśnienie od realizatora.
Można wywołać dwukrotnie większe momenty cyklu „prostowanie”. Wystarczy w „realizatorze” zainstalować słup wody o wysokości 200 cm..
Można zbudować cztery razy większy model i uzyskać cztery razy większe momenty
obrotowe nie zmieniając wymiarów „inicjatora”.
***************************************************************************
Powyżej opisane doświadczenie unieważnia prawdziwość dogmatu p.t. „ prawo zachowania energi.” Cała ludzkość może otrzymywać czystą, darmową energię elektryczną.
UWAGA. Osoba budująca powyżej opisany model może spodziewać się wycieku wody ze zbiornika na zewnątrz modelu. Stosując dżwignię o innych wymiarach można uzyskać pojedynczy cykl „ prostowanie” bez tej wady.
UWAGA!!! KIERUNKI WEKTORÓW MOMENTÓW W OBYDWU CYKLACH SĄ ZGODNE Z KIERUNKIEM WEKTORA GRAWITACJI ZIEMI.